שוקלים להשקיע בקרקע בנדל”ן? החסרונות והיתרונות שאתם חייבים להכיר!

0
286
שוקלים להשקיע בקרקע בנדל
קרדיט freepik

כששוק ההון מניב תשואות צנועות ובפרט באפיקים שמתאפיינים ברמת סיכון נמוכה, וכשהשקעה בדירה מחייבת הון עצמי גבוה ו/או לקיחת משכנתא, אין פלא שגם קרקע מהווה מוצר השקעה שמעורר עניין רב. מהי בעצם השקעה בקרקע? מהם היתרונות והחסרונות שלה? וגם: איך נדלהון מספקת אלטרנטיבה מוצלחת למשקיעים שרוצים ליהנות מהגאות בנדל”ן? בעמוד זה תמצאו את התשובות. 

הדגשים החשובים ביותר לגבי השקעות בקרקעות נדל”ן בישראל

השקעה בקרקע היא למעשה השקעה באופציה – האופציה שניתן יהיה לבנות על אותה קרקע כך שהשווי שלה יהיה גבוה בהרבה מהערך הנוכחי שלה כיום. בהתאם זוהי השקעה לטווח ארוך ואפילו ארוך מאוד, כשהעלות של מגרש היא לרוב כמה מאות אלפי שקלים.

הנתונים החשובים לגבי קרקעות הם המיקום, גודל השטח והסטטוס. בפרט חשוב לבחון האם הקרקע כבר מופשרת לבנייה או שהתקיימו דיונים לגבי בוועדות התכנון הרלוונטיות.

היתרונות בהשקעת קרקע נדל”ן

יתרון אחד הוא המחיר הנמוך ביחס למחירה של דירה (או אפילו חנות/משרד באזורי הביקוש). יתרון שני הוא שאין חובת תשלום מס רכישה כשקונים קרקע ועוד יתרון הוא הפוטנציאל של עליית ערך הנכס בעתיד – אם אכן ניתן יהיה לבנות על אותה קרקע.

החסרונות בהשקעת קרקע נדל”ן

החיסרון העיקרי הוא רמת אי הוודאות הגבוהה שמאפיינת השקעות בקרקעות. חשוב לזכור שלא כל קרקע מיועדת לבנייה, וגם אם בשנים הקרובות עוד ועוד קרקעות יופשרו לבנייה על-מנת לספק את הצורך ההולך וגדל של האוכלוסייה המתרחבת, עדיין ייתכן שהקרקע הספציפית שבה תשקיעו לא תופשר.

האם יש פתרון אלטרנטיבי בעולם הנדל”ן?

כן – נדלהון. נדלהון הוא פתרון מוצלח למי שמחפש השקעה בנדל”ן בסכומים נמוכים יחסית (החל מ-300,000 ש”ח) וללא הטרחה הכרוכה בניהול הנכס (מציאת שוכרים כולל לפעמים בתדירות גבוהה, תיקונים שונים שנדרשים מעת לעת ועוד). ההשקעה היא בקרן השקעות פיננסית המאפשרת למשקיע לקבל בטוחה בנדל”ן ולהנות מרווח חודשי שוטף וגם להנות מתשואה נוספת בסוף התקופה.

נדלהון: להשקיע בנדל”ן – ולשלם מיסוי של עסקה פיננסית!

יתרון נוסף של נדלהון – מעבר לאפשרות להשקיע בנדל”ן גם בלי משכנתא או הון עצמי גבוה מאוד ולחיסכון הניכר בזמן יקר – הוא בהיבט המיסוי. כפי שרכישת קרקע לא מחייבת תשלום מס רכישה, גם השקעה בנדלהון היא עסקה פיננסית ולכן פטורה ממס רכישה. המס היחיד הוא מס רווחי הון (בשיעור 15%), כמובן על הרווחים ולא על ההשקעה כולה. עוד כדאי לדעת שבדומה לעסקאות נדל”ן, המשקיעים מקבלים בטוחה חזקה – שיעבוד של הזכויות והערת אזהרה.

לשיחה עם מומחה השקעות ולקביעת פגישה אישית צרו איתנו קשר 

בטלפון 3526* או באמצעות WhatsApp בקישור הבא:

http://bit.ly/BarakWhatsApp

לפרטים נוספים כנסו לדף המידע שלנו: https://nadlahon.co.il

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here