שיפור תנאי שכר, מודל העסקה חדשני ועידוד קליטת עובדים חדשים: משרד הביטחון, צה״ל, משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם העסקה חדש לאזרחים עובדי צה״ל

שיפור תנאי שכר, מודל העסקה חדשני ועידוד קליטת עובדים חדשים: משרד הביטחון, צה״ל, משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם העסקה חדש לאזרחים עובדי צה״ל
קרדיט: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

על ההסכם חתמו היום (ג') במשותף שר הביטחון, יואב גלנט, יו״ר ההסתדרות החדשה, ארנון בר-דוד, מנכ״ל משרד הביטחון, אלוף (מיל׳) אייל זמיר, סמנכ״ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון, איתמר גרף, ראש אגף כוח אדם, אלוף יניב עשור, הממונה על השכר במשרד האוצר, אפי מלכין ויו״ר ארגון עובדי צה"ל, מאיר בן הרוש.

כ-8,000 אזרחים עובדי צה״ל עובדים כיום במערך המבצעי, הטכנולוגי ובמערכי הייצור בלמעלה מ-300 מקצועות שונים, ביניהם: מקצועות המודיעין, ייצור ואחזקה, הדרכה, רכש ומקצועות מגוונים על כלי שיט, טיס ועוד. ההסכם שגובש נועד להביא לשיפור תנאי רווחה ושכר, להרחיב העסקה במקצועות שונים, ליצור מודל העסקה חדשני במקצועות ההנדסה ולעודד קליטת עובדים חדשים. זאת לאחר שלא עודכן שכרם מזה עשור.

הסכם ההעסקה גובש בשיתוף פעולה בין רמ״ט אכ״א, תת-אלוף יורם כנפו, ראש היחידה לאזרחים עובדי צה״ל במשרד הביטחון, נעם שליסלברג וראש מרכז תעסוקת עובדי צה״ל, אל"ם עינת רץ לוי.

מנכ״ל משרד הביטחון, אלוף (מיל׳) אייל זמיר: "מערך האזרחים עובדי צה״ל הוא חלק בלתי נפרד וחיוני מבניין הכוח, העוצמה, הכשירות והיכולות של צה״ל ומערכת הביטחון. מפרוץ המלחמה, האע"צים הם שותפים מלאים להישגים המבצעיים של צה״ל, 24/7, החל ממובילי הטנקים והתחמושת שמניעים את מכונת המלחמה, דרך מוקדי הידע במש"א ובמפעל המרכבה ועד למומחי המודיעין והסייבר ביחידות הקצה המבצעיות. לכן, להסכם היום יש חשיבות רבה בהבעת ההוקרה העצומה שלנו למערך ולתרומתו בשגרה ובמלחמה. חתימת ההסכם התאפשרה בזכות השותפות שנרקמה בין משרד הביטחון וצה"ל למשרד האוצר, יו"ר ההסתדרות וארגון עובדי צה"ל ועל כך תודתנו והערכתנו הרבה".

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "אני פוגש אתכם בבסיסים בכל רחבי הארץ. אני רואה אתכם נותנים את כל כולכם למען הגנת המדינה. אתם עושים זאת במקצוענות וביעילות בשגרה, וביתר שאת בחצי השנה האחרונה מאז שפרצה המלחמה. בראש ובראשונה אני רוצה להצדיע לכם, תרומתכם למערכת הביטחון היא קריטית. אתם אלה שתומכים בחיילי ובחיילות צה"ל הלוחמים בשטח. אנחנו איתכם יד ביד, בשוטף ובטח בשעת מלחמה, וההסכם הזה הוא הביטוי להוקרה ולדאגה הרבה לכם. נמשיך לתמוך בכם יחד עם ארגון עובדי צה"ל וראשו מאיר בן הרוש, ונקווה ביחד לימים טובים יותר".

הממונה על השכר במשרד האוצר, אפי מלכין: "כמי ששירת במילואים במהלך המלחמה, ראיתי מקרוב את המסירות, ההתמדה ואת תודעת השליחות הגבוהה מאוד, בשעות לא שעות, של האזרחים עובדי צה"ל. אנחנו רוצים מגזר ציבורי חזק ומערכת ביטחון חזקה. ההסכם שהשגנו שם את הכסף במקום הנכון. הוא יעזור לצה"ל לקלוט עובדים טובים ולעובדים יבטיח סל כלים רחב יותר שיסייע להם להצליח בתפקידם״.

ראש אכ״א, אלוף יניב עשור: ״אזרחים עובדי צה״ל בוחרים להיות חלק מהצבא מתוך אהבת המולדת, תחושת גאווה ושליחות. צה״ל רואה בהם שדרה מקצועית, בעלת מומחיות העובדת כתף אל כתף עם משרתי צה״ל ותומכת באופן ישיר את המאמצים המבצעיים. לפיכך, פעלנו בשנה וחצי האחרונות בשיתוף משהב״ט, ארגון העובדים ומשרד האוצר לסיכום הסכם אשר לצד תוספות שכר משמעותיות יביא לשינויי מדיניות חיוביים נוספים.ההסכם מהווה חלק נכבד המצטרף לשינויים רבים שבוצעו בשנתיים האחרונות: פתיחת כיתות לימוד והרחבת הטבת הלימודים, תמריצים, מעטפת עו״ס וטיובים בתהליכי הקליטה. נמשיך לפעול למען אנשינו בשגרה ובחירום״.

סמנכ״ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון, איתמר גרף: ״בהובלת שר הביטחון והמנכ״ל ויחד עם צה״ל וההסתדרות החדשה, חתמנו היום על הסכם העסקה היסטורי שנועד לעודד קליטה של עובדים חדשים ולשפר את תנאי העסקה של הקיימים. אזרחים עובדי צה״ל פועלים ושותפים לעשיה הביטחונית בשגרה ובחירום, והסכם העסקה החדש מבטא את ההוקרה של משרד הביטחון וצה״ל על תרומתם לביטחון המדינה״.

יו"ר ארגון עובדי צה"ל, מאיר בן הרוש: "עובדי צה"ל תורמים תרומה משמעותית להצלחת צה"ל במשימותיו בשגרה ובחירום, ובחצי השנה האחרונה הוכיחו מעל כל ספק את עוצמתם ואת השותפות המלאה למאמץ המלחמתי – צה"ל חזק הרבה יותר עם עובדי צה"ל. אני גאה ונרגש מההישג הזה. בתום עבודה מאומצת אנחנו חותמים כעת על הסכם חשוב זה. ההסכם משפר באופן משמעותי את תנאי העסקה, את הרווחה ואת שכרם של העובדים, והוא מתקן עיוותים שנמשכו שנים רבות. אמשיך לפעול למען עובדי צה"ל ולשיפור תנאי ההעסקה גם בעתיד".

מאמרים נוספים
דווקא בשנה הזו חשוב יותר מתמיד לתמוך בעמותה שפועלת למען הנצחת חללי מערכות ישראל
אבי קבילי, הבעלים של רשת TACTICAL-ZONE המציעה את כל הציוד...
"נפגשים עם הגבורה"
מפגשי זיכרון וסיפורי גבורה ייערכו השנה ביוזמת "קואליציית ההסכמות" בהשתתפות...
20 ניצולי מהטבח, חזרו לאזור מסיבת הנובה
את הנסיעה המאורגנת יזמו והפיקו האחים דניאל ונריה שרעבי, מייסדי...
שבוע הגבורה עם ארגון אשכולות
צועדים לזכרם: שלושה ימים של סיורים מודרכים ברחבי הארץ לקראת...
"פרוייקט צוותי מגן" של מגן דוד אדום ממשיך להתהוות בימים אלו, המטרה: תגובה מיידית בהנגשת טיפול רפואי מהיר על ידי אנשי קהילה בפריפריה ובערים
מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", וכחלק מהיערכות מגן דוד אדום...
בירה מלכה וחברת הכרם מציגות: מהדורת יום העצמאות ה-76 למדינת ישראל מוקדשת השנה לנשים הגיבורות של מאורעות השבת של ה-7 באוקטובר ומלחמת חרבות ברזל על תוויות הבירה יתנוססו איוריו של אור יוגב
כבכל שנה, בירה מלכה מוציאה מהדורה מיוחדת ליום העצמאות בשיתוף...
המירוץ המסורתי "רצים לזכרם" יתקיים בערב יום הזיכרון ברחבי הארץ, ובקרב קהילות יהודיות ברחבי העולם
בצל מלחמת חרבות ברזל, יתקיים בערב יום הזיכרון הקרוב המרוץ...
מגשר לענייני משפחה
מגשר לענייני משפחה
כאשר מדברים על הנושא של גישור מתכוונים למצב שבו יש...
תשתיות תקשורת לעסקים
תשתיות תקשורת לעסקים
על מנת להעביר נתונים בערוצים טכנולוגיים חדישים, אנו מסתמכים על...
מנכ"ל משרד ההגנה הגרמני, בנדיקט צימר הגיע לביקור עבודה בישראל כאורחו של מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר
המנכ"לים דנו בתמונת המצב האסטרטגית האזורית ובשיתוף הפעולה הביטחוני בין...
דילוג לתוכן