שיקום נזילות

שיקום נזילות
קרדיט PIXABAY

נזילות בצנרת לרוב מתחילות בטפטוף קל, אשר ככל שחולף הזמן מתגבר ומעמיק את החור בצנרת, כמו גם את היקף הנזק שהוא גורם לתשתיות ולמבנה. הבעיה העיקרית עם הנזק שגורמות נזילות למבנה היא שמדובר בנזק מתמשך, מאחר ומדובר במרבית המקרים בנזילה אשר מתחילה בצנרת הסמויה של המבנה, ואינה גלויה לעין עד לקבלת סימנים ואותות על נזקים.

איתור מוקדם ככל הניתן של נזילה בצנרת הסמויה יאפשר טיפול מהיר בנזק בעודו זעיר, מה שמקל על אפשרויות ועלויות הטיפול בנזק (איטום של חור קטן פשוט ליישום וזול יותר מצורך בשרוול פנימי או בהחלפת הצינור כתוצאה מנזק רחב היקף).

כמו כן איתור מהיר של הנזילה גם יצמצם את היקף הנזק לתשתית, שיחייב בהמשך טיפול ותיקון מקצועי אף הוא.

כיצד ניתן לאתר נזילה בצנרת סמויה?

כאמור, נזילה בצנרת סמויה אינה נראית לעין, ומה שייראה לעין הן תוצאותיה, לאחר זמן רב בהם המים נוזלים ומחלחלים אל עומק התשתית. יחד עם זאת ישנם מספר סימנים המאפשרים לאתר נזילה בשלבים מוקדמים יחסית:

  1. קול טפטוף- מים מטפטפים יוצרים קול טפטוף, גם אם חרישי, הוא נשמע לאוזן. במידה ונשמע קול טפטוף חריג, גם אם בדציבלים נמוכים במיוחד, מומלץ שלא להתעלם ולנסות לאתר את מקור הקול, ועל פי הממצא גם את הנזילה באמצעות שירות איתור נזילות.
  2. ריח- רטיבות יוצרת ריח לא נעים בבית, אשר יתחיל בצורה חלושה וכמעט בלתי מורגשת, ויוסיף להתגבר ככל שיעבור הזמן והרטיבות תעמיק. ריח לא נעים אשר אינו מתפוגג בעת אוורור החדר ואשר לא נמצאה סיבה אחרת לקיומו, עשוי להעיד על נזילה פנימית בצנרת.
  3. תנועה חריגה בחשבון המים- מרבית הציור לא נוהגים לבחון את עוני המים והחשמל ללא סיבה, אולם דווקא הצצה על שעון המים הביתי מעת לעת עשוי להעיד על קיומה של נזילה בצנרת הפנימית בשלב מוקדם שלה, ולמנוע נזקים כבדים יותר. הצצה על שעון בשעה שאין בבית ברז עובד (גם לא מכונת כביסה או מדיח כלים) צריכה להראות שעון עומד, כאשר כל תנועה בשעון ללא הפעלת המים באופן יום מצביעה על נזילת צנרת. אפשרות נוספת היא לזהות את החריגה בחשבון המים.
  4. סימני רטיבות- סימני רטיבות על קיר משותף עם חדר רטוב ו/או קיר בו מועברת צנרת סמויה הם סימן מובהק לקיומה של נזילה, אם כי סימנים אלה מעידים על נזילה מתמשכת ונזק שכבר נגרם לתשתית.

שיקום נזילות- איך מטפלים בנזילות צנרת

גילוי הנזילה בצנרת ייעשה באמצעות טכנולוגיות מתקדמות אשר בכוחן לאתר את מיקום הנזילה מיקום מדויק, וללא צורך בפגיעה ובהרס של התשתית. איתור הנזילה לרוב מתבצע על ידי מצלמה תרמית, אשר מזהה את הנזילה על פי סריקה של שינויי הטמפרטורות בקיר, תוך איתור ודיווח על הנקודה הקר ביתר, שמהווה את מקור הנזילה.

הטיפול בנזילה יכול להתבצע באמצעות כלים ייחודיים לצורך שיקום נזילות, בניהם:

רובוט צנרת- החדרת רובוט זעיר הכולל מצלמה לעומק הצנרת, נשלט באופן חיצוני ומסייע ביישום פתרונות איטום לצנרת.

שרוול צנרת פנימי- החדרת שרוול צנרת אטום לנקודת הנזילה, מה שיספק איטום מלא ויעיל של החור, באמצעות שרוול אפוקסי במידות מדויקות אשר נצמד לצנרת, וחוסך את הצורך בהחלפת יחידת הצינור כולה.

חומרי איטום- החדרת חומרי איטום מתנפחים לצנרת, יישום חומרי איטום צנרת בהתזה.

לאחר איטום החור והנזילה בצינור יש לבצע בדיקת נוספת באמצעות מצלמה תרמית, לוודא כי הנזילה טופלה באופן מלא ויעיל, ורק אז לטפל בנזק אשר נגרם לתשתית, בייבוש, שיקום וצביעה של הקיר.

מאמרים נוספים
משהו קטן וטוב לשדרוג חווית הצפייה במשחקי היורו am:pm ובירה מלכה בשיתוף פעולה חדש: משיקות מהדורה מוגבלת של בירה קלילה ומרעננת TLV Blond Ale
לאור הצלחת שיתוף הפעולה שהשיקו בספטמבר האחרון, am:pm, רשת הסופרמרקטים...
מרכז מורשת יהדות בבל פותח קורס ללימוד ערבית יהודית עיראקית
בימי שלישי בשעות 20:10-21:30 החל מה-2.7 מפגשים בזום בני שעה ועשרים...
פליימוביל משטרה
פליימוביל משטרה
כל ההורים אוהבים לראות איך הילדים שלהם לוקחים על עצמם...
איכות החיים של אנשים בגיל השלישי
ההזדקנות היא תהליך ארוך שמלווה בירידה הדרגתית בתפקוד של גוף...
איך לשפר את מראה הקרקפת לאחר נשירת שיער?
מקרים שונים של נשירת שיער והתקרחות יכולים להיראות לא אסתטיים...
חג שבועות בפתח ובמד"א ממליצים כיצד להישמר
לקראת חג שבועות שיחול ביום שלישי, ה' בסיון (11.5), במד"א...
לימוד אימון אישי
לימוד אימון אישי
אנשים רבים מחפשים את הכיוון התעסוקתי שלהם שיבטיח להם גם...
חוזה משפטי שנערך בין בני זוג לאחר נישואיהם
הסכם ממון לאחר נישואין הוא חוזה משפטי שנערך בין בני...
קידום אורגני בגוגל: שיטות חדשות
הבנת קידום בגוגל קידום בגוגל מתייחס לתהליך של שיפור הנראות של...
סיוע פסיכיאטרי פרטי
האדם הקרוב לכם ביותר סובל מבעיה פסיכיאטרית כלשהי? הוא כבר...
דילוג לתוכן