שרשרת הצהרתית – איך לבחור שרשרת מיוחדת ויוצאת דופן

0
1218
שרשרת הצהרתית - איך לבחור שרשרת מיוחדת ויוצאת דופן

בחירת תכשיט היא כבר מזמן לא עניין פשוט, עם כל כך הרבה סגנונות חדשים ומגוון כל כך רחב של אפשרויות – קשה לבחור את הפריט המושלם. הטרנד החדש מהמזרח, של שרשראות מאלה, אשר משמשות במקור נזירים טיבטים בעת שינון מנטרות, קיבל אצלנו בישראל נופך אחר, וניתן כיום כבר להתאים שרשרת מאלה לכל אירוע, ואף ליום יום.

מעבר להיותה פרקטית ושימושית עבור העוסקים ביוגה, שרשרת מאלה היא גם אביזר אופנתי, אשר מתאים למגוון סוגי מראה. עינדת שרשרת מאלה הפכה להצהרת אופנה, אשר מתלווה להיותה הצהרה על דרך חיים ועל הלך רוח ומחשבה. במקור, שרשרת מאלה משמשת לשינון מנטרות על ידי נזירים טיביים העוסקים ביוגה, ולאחר שינון המנטרה היעודית, אליה מיוחסת שרשרת מאלה ספציפית – הנזירים עונדים את השרשרת לצווארם ובכך משרים את עוצמת המנטרה על עצמם להמשך היום.
המגוון הרחב של סגנונות והעיצובים בחומרים השונים, הופכים את פעולת הענידה של שרשרת מאלה למעשה שמצהיר על חיבור עם הטבע, עם האני העצמי של העונד/ת ועם עולם הרוח, אך לא רק – מדובר באביזר משלים שמתאים, על פי בחירת החומרים והסגנון, לכמעט כל סטייל – מלבוש יום יומי למשרד ועד יציאה לבילוי עם חברים או אפילו אירוע חברתי או משפחתי.

בחירה של תכשיט היא לרוב אינה בחירה בודדת, אלא חלק ממספר תכשיטים ואביזרים נוספים (Accessories) המשלימים את המראה הכולל. לכן השרשרת צריכה להתאים גם לשאר התכשיטים שנבחר, ולהשלים את המראה שעליו החלטנו. מעבר לכך, השרשרת צריכה גם להתאים למבנה הפנים והצוואר של העונד/ת, שכן השרשרת היא האביזר הקרוב ביותר לפנים ולצוואר.

חלק משמעותי בשרשרת הוא התליון, אשר אומר רבות על הסגנון ועל אורח החיים של עונד/ת השרשרת. אך גם בבחירת התליון יש משקל רב לצורת התליון, למשמעות הסמלית שלו, ולהתאמה שלו לשאר המראה, וכמובן גם למראה העונד/ת. לשם הדוגמא: עונד/ת בעל/ת מבנה פנים צר יעדיפו שרשרת בעלת צורה עגולה, ורחבה, עם תליון קטן יחסית אשר יחמיא לצורת הפנים.

לרוב השרשרת היא האביזר הראשון שנבחר, היות ורוב האוכלוסיה מתכננים את המראה המלא שלהם מלמעלה למטה, לכן לרוב השרשרת, שהיא האביזר העליון, נבחרת ראשונה. יחד עם זאת, כדאי לחשוב על שאר האביזרים המשלימים למראה, ועל שאר התכשיטים, בעת בחירת השרשרת. קצת מחשבה על מעבר לשרשרת בלבד תגרום למראה להיראות מושלם ומלא.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here