תרופות להפרעת קשב – האם זה בשבילך

0
1953
תרופות להפרעת קשב - האם זה בשבילך

בשנים האחרונות הלכה וגברה המודעות להפרעות הקשב והריכוז. המודעות הגוברת, נובעת ככל הנראה מהעובדה שגם המחקר בתחום, הלך וגבר והעניק לנו תרופות שונות להתמודדות עם הפרעת הקשב. אבל בעוד ישנן תרופות להפרעת קשב מוכרות יותר ומוכרות פחות, השאלה שכל אדם המתמודד עם הפרעות קשב צריך לשאול את עצמו רגע לפני שהוא מתחיל בטיפול, היא האם אלו התרופות הנכונות ביותר והמתאימות ביותר עבורו? במילים אחרות, לבדוק ולחקור מה הן האלטרנטיבות הקיימות כיום כשזה מגיע לתרופות להפרעות קשב. במאמר הבא, ננסה לבדוק לפחות חלק מהאפשרויות הקיימות כיום לטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

תרופות להפרעת קשב וריכוז לא טבעיות

קודם כל, בואו נתחיל למציין, שרק בגלל שהתרופה איננה טבעית, זה לאו דווקא אומר שמדובר בתרופה מסוכנת או פחות טובה עבורנו, למרות הקונוטציה שעולה לנו לראש אנחנו שומעים על תרופות לא טבעיות, שלעיתים יכולה להיות שלילית. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמיכם, היא האם האפשרות הלא טבעית, היא האפשרות הטובה והמתאימה ביותר עבורכם. כמובן, שהתרופה המפורסמת ביותר כיום להפרעות קשב וריכוז, היא הריטלין. הריטלין היא אחת התרופות הנפוצות ביותר הקיימות כיום, והסיבה העיקרית לכך, היא התוצאות המיידות שלה שמאפשרות לאנשים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז לשבת בצורה שקטה ולהתרכז במשימות השונות העומדות מולם. התרופה הינה אפקטיבית מאוד, אך לא מעט אנשים נוטים להירתע ממנה, דווקא בגלל רמת האפקטיביות הגבוהה שלה. כך או כך, לפני נטילת תרופת הריטלין, רצוי להתייעץ עם מומחים בנוגע לתופעות הלוואי השונות, ואופן השימוש בה.

תרופות טבעיות להפרעת קשב וריכוז

מנגד, אם אתם בוחרים להימנע מהתלות שכלולה בלקיחת תרופות לא טבעיות לטיפול והתמודדות עם הפרעות הקשב, עומדת ברשותכם גם האפשרות להשתמש בתרופות טבעיות להפרעות קשב וריכוז. תרופות להפרעת קשב טבעיות, כוללות לרוב שינוי בהרגלי התזונה, במאכלים התורמים לשיפור הזיכרון, ועשירים בוויטמינים שונים שיכולים להקל על ההתמודדות עם הפרעת הקשב. בנוסף, מומלץ גם ליטול תוספי תזונה וויטמינים שונים (כמו אומגה 3, ו – 12B), על מנת לספק לגוף חיזוק משמעותי שיכול לעזור להתמודדות עם הפרעות הקשב בצורה טבעית. כך או כך, אם בחרתם בדרך הטבעית, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית והרופאים השונים שעוסקים בתחום על מנת לקבל את חוות הדעת המקיפה והמקצועית ביותר.

לסיכום, ישנן לא מעט אפשרויות להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז. כדיי לדעת מה מתאים לך, ההמלצה הטובה ביותר שנוכל לתת לכם, היא להתייעץ עם מומחים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here