4 הרגלים צבאיים שעוזרים לנו באזרחות

0
1629

הצבא הוא חלק משמעותי מאוד בחיים של כולם. תקופת הצבא משנה אנשים, חלק בצורה קלה וחלק בצורה קיצונית. אך בתקופה זו ישנם המון תהיות וספקות לגבי הפקודות שאנו מקבלים מהמפקדים, כמו החלפת מדים על זמנים, התארגנות בבוקר על זמנים, ובכלל, זמנים!
במאמר זה אנו נחשוף הרגלים צבאיים מזווית ראיה שהמון אנשים לא נחשפו אליה בעבר, ושעד היום דברים אלה מטרידים אותם.

עלייה על מדים בזמנים

המון חיילים מתרגזים מהעובדה שהבוקר מתחיל בלחץ, ומפקדיהם כבר צועקים עליהם שיתלבשו מהר. הרי, למה לא להתלבש לאט ולהתחיל את היום עם כוס קפה, לא יהיה לכולם טוב יותר?
ובכן, שלב זה מגיע מאוחר יותר, אך ההיגיון שעומד מאחורי עלייה על מדים בזמנים הוא הסיטואציה בה פורצת סכנה כלשהי לחיילים במהלך שנתם לדוגמה. דוגמה נוספת היא הזריזות לשים אפוד, קסדה ונשק ולצאת זריז לקרב.
אזרחות – ישנם בקרים שאנו מאחרים לעבודה כי התעוררנו מאוחר, וכאן הכישורים הצבאיים נכנסים לידי ביטוי, איך פתאום מספיקים להתלבש בפחות מ-5 דקות, ועוד אחרי מקלחת וצחצוח שיניים. תודה למפקד שתמן בנו הרגלים צבאיים.

צעידה בשלשות

אחד העקרונות של צעידה בשלשות בא ללמד אותנו ללכת מסודר ולהיראות איתנים. היזכרו באותם פעמים שראיתם אדם שהולך ברחוב איך שנראה לו לנכון, ואיך הוא באמת נראה מהצד. בנוסף, הכריחו פעמים רבות לחצות את הכבישים במאונך ולא באלכסון, והשרישו בנו את שלושת המילים “אלכסון זה אסון”. הליכה מסודרת חושפת אדם מסודר, והרושם הוא חיובי.

גלח”צ

אם המפקדים שלכם היו רעים, אז יש סיבה לכך שהם השקיעו בגילוח שלכם ובצחצוח נעליים שלכם. מקומות עבודה רבים באזרחות מקבלים אנשים בתנאי שהם מתגלחים כל בוקר, והם מסדרים את הנעליים. כאן גם נכנס הדיגום לידי ביטוי.

שינה מוקדמת

נכון שבתור בני 18 אף אחד לא מבין את הסיבה שלישון בשעה כה מוקדמת זה קשה, הרי שהתרגלנו ללכת לישון מאוחר בלילה. באזרחות מבינים כי אנו צריכים לקום מוקדם לעבודה ולהיות ערניים, אחרת היום יעבור בקושי רב.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here