העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב

העובד קיבל דואר אלקטרוני זועם ולקה בהתקף לב
צילום: יחצ

לאחר מאבק משפטי הכיר בו הביטוח הלאומי כ"נפגע עבודה" * עו"ד סאמי אבו ורדה: במציאות היומיומית למייל יש משמעות כמו לנזיפה אישית

האם מייל זועם שעובד קיבל ממנהל המחלקה שלו גרם להתקף לב? נקודה זו עמדה להכרעה משפטית בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה והסתיימה בהכרה של הביטוח הלאומי מכיר בעובד כ"נפגע עבודה".

התביעה הוגשה על ידי עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות ביטוח לאומי ונזקי גוף שטען כי עובד במחלקת המחשוב באחד מבתי החולים בצפון, לקה בהתקף לב במהלך עבודתו, לאחר שקיבל דואר אלקטרוני זועם, מאחד ממנהלי המחלקות.
המקרה אירוע ביום עבודה שגרתי. מנהל המחלקה התלונן בפני עובד המחשוב באמצעות המייל, שמערכת הקריאה לאחות במחלקה אינה תקינה וכתוצאה מכך החולים נאלצים להקיש על הארוניות והקירות וליצור רעש, כדי לקרוא לאחות לחדרם.

עובד המחשוב "לקח ללב" את הפנייה הזאת של מנהל המחלקה, כי באותו זמן כבר היו ברשותו שלוש הצעות מחיר לדרוג מערכת הקריאה לאחות, אבל בשל לחץ בעבודה לא הספיק לטפל בנושא. "התובע הרגיש כישלון אדיר. בעצם ההבנה כי הוא גורם לבעיה הקשה וכי הוא כישלון בעיני מנהל המחלקה וכך גם בעיני עצמו" נטען בתביעה. באותו יום אושפז העובד בבית החולים שבו עבד עקב אירוע לבבי.
פנייתו לביטוח הלאומי להכיר בו כ"נפגע עבודה" נדחתה בטענה כי לא הוכח שהיה אירוע חריג בעבודתו. עו"ד סאמי אבו ורדה טען שבמציאות היומיומית, כאשר דו שיח בין עובד למנהל מתרחש לעתים קרובות באמצעות המיילים, נזיפה בדרך זו, כמוה כנזיפה אישית פנים מול פנים מאת הממונה. לכן יש להכיר בעובד כמי ש"נפגע עבודה".

בעקבות חוות דעת של רופא מומחה שהוגשה לבית הדין לעבודה, הודיע הביטוח הלאומי כי הוא מסכים להכיר עקרונית באוטם שריר הלב כפגיעה בעבודה. ועדה רפואית תקבע את אחוזי הנכות של העובד.
עו"ד אבו ורדה: " השימוש במיילים או בהודעות ווטסאפ, הפך לכלי משמעותי ביחסי עובד ומעביד במיוחד בתקופה זו וטוב עשה הביטוח הלאומי שהכיר בתביעה הזו".

 

מאמרים נוספים
שיפור תנאי שכר, מודל העסקה חדשני ועידוד קליטת עובדים חדשים: משרד הביטחון, צה״ל, משרד האוצר וההסתדרות חתמו על הסכם העסקה חדש לאזרחים עובדי צה״ל
על ההסכם חתמו היום (ג') במשותף שר הביטחון, יואב גלנט,...
כנס החירום של ענף השיפוצים: מנכ"ל רשות האוכלוסין, אייל סיסו: "אפעל לקדם פיילוט להכנסת עובדים פלסטינים לאחר בידוק קפדני"
אתמול (א'), התאחדות קבלני השיפוצים ערכה "כנס חירום להצלת ענף...
"הנשכחות שאי אפשר לשכוח" מכון משואה - עצרת ממלכתית לפתיחת אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה
עצרת הזיכרון הממלכתית לשואה ולגבורה שתיערך באמפיתיאטרון של מכון משואה,...
שגריר גרמניה בישראל מבקר את צייס ואת פארק הייטק צפון במסגרת "יום הייטק"
השגריר נפגש עם בכירי הנהלת חברת ZEISS הגרמנית, היושבת בפארק...
סיוע מלחמתי - עמותת איכות בשיקום פותחת קבוצת תמיכה ברוסית לבני משפחה של ניצולי המסיבות, משפחות מפונים והורי חיילים שחווים קושי נפשי בשל התקופה
הטבח בשבעה באוקטובר הוביל לערעור של קהילות שלמות, ביניהם בני...
המלחמה על ההסברה: מדרום אמריקה באהבה
משלחת מנהיגים מאמריקה הלטינית הגיעו לביקור סולידריות ביישובי העוטף הביקור -...
על רקע המלחמה והמצב הביטחוני: הקרן לידידות תציב 123 מיגוניות בתחנות הסעה ביישובי קו העימות
הצבת המיגוניות שתצא לפועל במהלך החודשים הקרובים, תביא לכיסוי של...
חוגגים יום הולדת 339 לבאך ברחבי ישראל
ישראל מצטרפת לשלל אירועים בערים המרכזיות ברחבי העולם עם "פסטיבל...
"עדשה חברתית" - תערוכת ההתנדבות הגדולה בישראל תיפתח ביום מעשים טובים 19/03/2024 ותוצג לקהל הרחב ב-8 מוקדים ברחבי הארץ
עדשה חברתית - תערוכת צילומים החושפת את עולמם של המתנדבים...
משאיות לטובת קמפיין השבת החטופים: 150 יום לשבי החטופים בידי החמאס - חברת התובלה "תבור גליל" משתתפת במיזם של קיבוץ נחל עוז להשבת החטופים
השבוע (4.3) ציינו חמישה חודשים, 150 ימים, לאירועי השבת השחורה...
דילוג לתוכן