וועידת ארגון מגדלי הפירות תתקיים בט”ו בשבט – חג החקלאות בהשתתפות שר החקלאות אלון שוסטר

0
200
קרדיט: בוסתן בראשית

הוועידה בסימן ”משפיעים על העתיד קוטפים את הפירות”

27.01.2021, ב- ZOOM

תחת הכותרת “משפיעים על העתיק קוטפים את הפירות”, תתקיים וועידת ארגון מגדלי הפירות שתעסוק בנושאים הקריטיים הנמצאים בראש סדר היום של ענף הפירות והחקלאות בישראל. הועידה המתכנסת מדי ארבע שנים, תיערך השנה במתכונת מקוונת ב-ZOOM , בט”ו בשבט- חג החקלאות 27.01.2021,

בהשתתפות אלון שוסטר שר החקלאות ופיתוח הכפר, ד”ר נחום איצקוביץ מנכ”ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר, ראשי ענף החקלאות, מנהיגי ההתיישבות העובדת וראשי הארגונים החקלאיים: צבי אלון מנכ”ל מועצת הצמחים, אבשלום (אבו) וילן מזכ”ל התאחדות חקלאי ישראל, מאיר צור יו”ר התאחדות חקלאי ישראל, עו”ד עמית יפרח מזכ”ל תנועת המושבים, ניר מאיר מזכ”ל התנועה הקיבוצית ועוד.

הוועידה תדון בנושאי הליבה של ענף הפירות בארץ, שילוב הדור הצעיר בענף, ביטחון המזון, איום ייבוא הפירות, החלת סטנדרטים מחייבים על התוצרת החקלאית הנמכרת בישראל, צמצום פערי התיווך בין החקלאי לצרכן ועוד.

קרדיט: בוסתן בראשית

לצד תכנים מקצועיים, מחקרי מו”פ (מחקר ופיתוח) חקלאי, תציג ‘החברה להאבקה יד מרדכי’ את תכנית ‘שיפור הפוריות במטעים באמצעות דבורי בומבוס’ ויוצגו מיזמי סטארט-אפ חדשניים מתחום האגרוטק והפודטק, ביניהם: מיזם SATURAS – ‘השקיה מדייקת באמצעות ניטור אוטומטי ישיר מתוך העץ’.

כמו כן, יוצגו סיפורים אישיים של חקלאים מרחבי הארץ: ערן פישר חקלאי רכז המטעים של קיבוץ מרום גולן יספר כיצד משלבים טכנולוגיות חדשות בענף המטעים ועופר סלע חקלאי ממושב גבע כרמל יספר על ניהול מטעים במסגרת המשק המשפחתי.

בסיום הוועידה יוענקו אותות ‘יקיר ארגון מגדלי הפירות’ לחקלאים שתרמו לפיתוח ענף הפירות בישראל וכן ייבחרו נציגי הארגון ומוסדותיו.

קרדיט: ארגון מגדלי הפירות

ירון בלחסן, מנכ”ל ארגון מגדלי הפירות בישראל אומר: “וועידת ארגון מגדלי הפירות תתכנס בט”ו בשבט, חג החקלאות ותנובת האדמה, בו אנו נהנים מפירות הארץ הטריים והבריאים ובעיצומו של משבר הקורונה אשר השפיע גם על החקלאות ומגדלי הפירות בישראל. משבר זה הביא אתו יותר מאי פעם את ההבנה, כי יש לשמור על ביטחון המזון לתושבי ישראל באמצעות ההגנה  על החקלאים והחקלאות. ייצור עצמי של מזון ללא תלות בגורם חיצוני, הינו הכרח קיומי ואינטרס לאומי אסטרטגי ולכן יש להבטיח המשך חקלאות ותעשייה חקלאית בת-קיימא בישראל”.

ארגון מגדלי הפירות בישראל נוסד על ידי ולמען החקלאים, טרום קום המדינה, בשנת 1936, גוף עצמאי וולונטרי הפועל כאגודה חקלאית שיתופית, המייצג את מגדלי הפירות בישראל מול מוסדות המדינה והגופים העוסקים במחקר, הדרכה, שיווק ובמכלול צרכי המגדלים. הארגון הציב בראש סדר העדיפויות את סוגיית המשכיות החקלאות בישראל ושילוב הדור הצעיר בענף.

ארגון מגדלי הפירות מייצג כ- 3,000 מגדלי פירות בכל רחבי הארץ, המעבדים כ- 360,000 דונם של מטעים (לא כולל הדרים) המניבים כ- 600,000 טון פרי בשנה ומספקים מגוון פרי איכותי לשווקי ישראל וליצוא.

קרדיט: ארגון מגדלי הפירות
קרדיט: ארגון מגדלי הפירות
קרדיט: ארגון מגדלי הפירות

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here