כמה זמן נמשך קידום אתרים בגוגל?

0
253
כמה זמן נמשך קידום אתרים בגוגל?
קרדיט pexels

אנחנו חיים בעידן מהיר מאוד. העולם משתנה בקצב מסחרר ואנחנו מורגלים לחפש סיפוקים מידיים במגוון רחב של תחומים. גם כשהמטרה היא קידום של אתר בגוגל, מן הסתם בעלי האתר היו שמחים לראות אותו במקומות הראשונים בתוצאות החיפושים המשמעותיים מבחינתם כבר מחר. בפועל, כמובן, נדרשת התאזרות בסבלנות. כמה סבלנות? המידע בעמוד זה יעזור לכם להבין איך בעצם אפשר לדעת כמה זמן נדרש כדי להגיע לתוצאות הרצויות.

המצב ההתחלתי

מפעם לפעם אפשר להיתקל בהבטחות כמו “מקום ראשון בגוגל תוך חודשיים” או “קידום אתרים בזמן שיא”. חשוב להדגיש שלפני ביצוע מחקר בסיסי, אי אפשר להעריך את פרק הזמן הדרוש לטובת התהליך – ולכן אנשי מקצוע מנוסים ואחראיים, כמו למשל הצוות של משרד פרסום ירדן דיגיטל, קודם כל בוחנים את המצב נכון לעכשיו של האתר.

הבדיקה כוללת סקירה של מיקומי האתר עבור החיפושים הרלוונטיים עבורו. כך למשל מעבדה לתיקון סלולריים בבאר שבע תרצה באופן טבעי להופיע בצמרת התוצאות עבור ביטויים כמו “מעבדה לתיקון סמארטפונים באר שבע”, “תיקון טלפונים סלולריים בדרום”, “תיקון סמארטפונים במהירות בבאר שבע” ואפילו חיפושים ספציפיים יותר (“תיקון אייפון באר שבע”, “החלפת מסך סמסונג בבאר שבע” וכו’) – המידע אודות המיקום הנוכחיים מאפשר להעריך את היקף הפעולות הנדרשות על-מנת להגיע למצב הרצוי.

רמת התחרות

פקטור נוסף שחשוב לקחת בחשבון כדי לקבל אומדן לגבי משך הזמן של קידום האתר הוא רמת התחרות בתחום הפעילות. ככל שהתחרות משמעותית יותר, כך תידרש יותר עבודה כדי לעקוף את המתחרים, וסביר להניח שגם זמן ארוך יותר.

בהקשר זה חשוב להדגיש כי קידום אתרים בגוגל חייב להתבצע באופן הדרגתי. למשל, קישורים – אחד המרכיבים העיקריים של כל תהליך קידום אורגני הוא יצירת קישורים אל האתר מאתרים אחרים, כאלה שגוגל מתייחס אליהם כמקור סמכות ושבנוסף הם רלוונטיים לאתר המקודם. שתילת כמות גדולה מאוד של קישורים בבת אחת לא תניב תועלת גבוהה מאוד, ואפילו להפך, גוגל עלולה לחשוד בהתנהלות לא אותנטית ולפגוע בציון של האתר.

הצלחה ארוכת טווח

ההגעה ליעד המבוקש של קידום אתר בגוגל מחייבת סבלנות. לרוב מדובר בתהליך שנמשך לפחות מספר חודשים, ובתחומים תחרותיים אפילו שנה. מצד שני גם התועלת היא ארוכת טווח. ראשית, כבר תוך כדי התהליך האתר מתחיל לטפס בדירוגים החשובים מבחינתו ובהתאם נפח התנועה אליו עולה ועולה.

בנוסף, אתר שקודם באופן מקצועי, באמצעות קישורים מאתרים חזקים ותוכן איכותי באתר עצמו, ייהנה מהדירוג הגבוה ובהתאם מחשיפה בקנה מידה נרחב במיוחד, לאורך זמן רב – גם אחרי שעבודת הקידום עצמה הסתיימה. בהתאם לפי כל המחקרים העדכניים קידום אתרים בגוגל הוא הפעולה שמניבה את יחס העלות-תועלת המשתלם ביותר בתחום השיווק הדיגיטלי, וחבל לא לנצל את האופציה הזו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here