סילוקית לכיור

0
619
סילוקית לכיור
קרדיט PIXABAY

סילוקית היא מערכת סילוק שפכים אשר מיועדת להתקנה במרתפים, כאשר מפאת בעיות גובה או שיפוע בביוב יש צורך בסילוק של הביוב בעזרת פתרון מתקדם. ישנם דגמים שונים של מערכת סילוקית, הכוללים סילוקית סמויה, סילוקית לאסלה וסילוקית לכיור. בעצם מדובר במשאבה, אשר מתחברת לצנרת הקיימת, לרוב ללא הפרעה או פירוק של הצנרת, ומשמשת, כמו ששמה מעיד, לסילוק נוזלים, שפכים וביוב מהצנרת במקרה שהצנרת מותקנת נמוך מקו הביוב של המבנה. לכן משמשת המערכת בעיקר במקרים של התקנת צנרת במרתפים, ובאיזורים אשר ממוקמים מתחת למערכת הביוב הרגילה.

סילוקית לכיור היא לרוב חזקה יותר מכל מערכת סילוקית אחרת, שכן היא צריכה לעמוד בטמפרטורות גבוהות יותר, כמו גם בפינוי של נוזלים קשים יותר, כמו שמן ונוזלים בעלי משקעים אשר לרוב נמצאים בעת שימוש בכיור במטבח (או בכיורים אחרים ברחבי הדירה, או המרתף).

סילוקית לכיור, לרוב, עמידה בחום גבוה, לעיתים עד 100 מעלות, ויכולה לעמוד גם בהרתחה (של מכונת כביסה, נניח, או של מדיח כלים) ובלחץ מים גבוה של עד 350 ליטרים בדקה. ישנם דגמים רבים של המשאבות, לכן כדאי לערעוך בדיקה מקיפה בנוגע ליכולות המערכת שאותה את עתידים לרכוש, כמו גם את רמת האחריות, השירות והתחזוקה הנדרשת עבור כל מערכת. שימו לב לבדוק ולוודא שאתם רוכשים את המערכת שמתאימה לתצורת הצנרת שלכם, ואת מה שנכון עבורכם. דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא שהמערכת עברה בדיקה ואישור של מכון התקנים הישראלי, שכן התקן בוחן מספר רב של אלמנטים במערכת ומאפשר לכם להיות עם ראש שקט שהמערכת נבדקה.

הדגמים השונים של מערכות סילוקית מסווגים לפי קריטריונים שונים, ועל פי קריטריונים אלו גם ניתן להשוות ביניהם. קריטריונים כגון:

  • סוג המנוע – ישנם מנועים הנחשבים עמידים יותר וטובים יותר.
  • חוזק המנוע – מנוע חזק יותר יחזיק למשך שנים רבות יותר, ויוכל לעמוד בלחץ עבודה גבוה יותר.
  • גובה הרמה מקסימלי – זהו בעצם הגובה, ממערכת הביוב הראשית, שבה יכולה להמצא המערכת ולתפקד בצורה מושלמת.
  • הספק המנוע – בנוסף לחוזקו, הספק המנוע מספק לנו מידע על כמות הנוזלים שהוא יכול לעבד בצורה מיטבית.
  • טמפרטורת המים – זהו הנתון המספק לנו מידע על עמידות המערכת הטמפרטורות גבוהות. טמפרטורה של 100 מעלות, לדוגמא, מעידה על מערכת שיכולה לעמוד בכל טמפרטורה, שכן מים אינם מגיעים ל-100 מעלות.
  • תקן הגנה – זוהי בעצם רמת האיטום של המערכת.
  • כמות ליטרים לדקה – זהו נתון נוסף על הספק המערכת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here