מחקרים מראים – ההשפעות הרעות של הסמארטפון על התלמידים

0
7892
הסמארטפון

סיגריות, אלכוהול, סמים והימורים, מה דומה לכולם? בטח אתם כבר עולים על זה, וזאת ההתמכרות של האנשים לכך. אנו לא מחפשים להגיד לכם הפסיקו להשתמש בדברים הללו, הרי שכל אחד מושפע מכך שונה, אך אם אתם כבר מכורים, גשו לטיפול. הסמארטפון נהפך להיות מותג להתמכרות גם כן בימנו אלה. ההסבר המדעי לכך הוא פשוט מאוד, והוא מבוסס על הדופמין, אך ראשית, הבא נבחן את ההשלכות שלו, וכיצד סמארטפון משפיע לרעה על התלמידים.

למה גוף האדם זקוק לדופמין?

מכירים את אות הניצחון? הצליל הזה שאנחנו שומעים כל פעם כשמשהו ניצח במשחק מסוים? אחלה, אז מוחו של האדם מחפש את הצליל הזה כל הזמן. ישנם 4 דרכים שונות שבהן הוא מחפש את הניצחון, ואחד הדרכים הגרועים יותר, הוא דרך הדופמין. בסופו של דבר, אנחנו צריכים את הדופמין, זה כמו פחמימה שהיא רעה לגוף, אבל היא בעצם אנרגיית הדלק ההתחלתית שלנו.

כיצד משיגים דופמין?

זאת אתם משיגים על ידי ניצחונות מזויפים, לדוגמה, הודעה שהגיע אליכם לטלפון. אם קיבלתם הודעה בכמה רגעים האחרונים, אתם יכולים לשחזר בקלות את ההרגשה שלכם, הרגשת שמחה וסיפוק שמשהו אכן מחפש אתכם. אתם יכולים לפרש זאת בכל צורה, אך זוהי התמכרות להרגשה, וזאת הסיבה שאנחנו קופצים לטלפון, בכל פעם שיש הודעה שמגיעה.

מה הקשר של הסמארטפון ללימודים?

נכון, לימודים אכן יכולים לשעמם את הילדים, והם יכולים לשעמם סטודנטים, ואתכם. מה שתלוי בכך, הוא דווקא הרמה של המרצה, ואם הוא ברמה נמוכה, אזי שהתלמיד לא יקשיב לו ככה או ככה. אך לא פחות מזה, המאמץ שלא נוצר מהתלמיד, הוא כבר סימן של וויתור מההתחלה, ברמה כזאת שהוא מעדיף להתעסק עם הסמארטפון. אין אנו רוצים להישלט על ידי סמארטפון, ושהוא יקבע לנו את שעות הלימודים וההפסקה שלנו. לכן, אנו ממליצים לכם להגביל את השימוש שלכם בטלפונים, ואף לכבות אותם במהלך השיעור.

הסמארטפון הינו כלי חיוני וטוב, ואנו צריכים אותו עבור משימות יומיומית, אך חשוב מאוד לשלוט במינון שלנו איתו, ולראות שהוא לא שולט עלינו, אלא אנחנו בו.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here